Контроль своєчасної оплати пасажирами проїзду в міському комунальному транспорті здійснюють контролери Служби контролю пасажирських перевезень КП “Чернівецьке тролейбусне управління”. При перевірці оплати проїзду контролери мають із собою посвідчення, яке на вимогу пасажира можуть пред’явити, оснащені бодікамерами та POS-терміналами.
Яка вартість штрафного квитка?
Штраф – це вид адміністративного стягнення за безквитковий (неоплачений, незареєстрований) проїзд пасажира, у тому числі проїзд без валідації проїзного квитка. Вартість штрафного квитка складає двадцятикратний розмір від повної вартості разового проїзду.
Як здійснюється контроль оплати проїзду?
Згідно з правилами проїзду в міському пасажирському транспорту м. Чернівці, контроль реєстрації (оплати) проїзду здійснюється шляхом піднесення носія електронного квитка пасажира до валідатора контролера, або пред’явлення разового квитка, придбаного через QR- код чи в терміналі самообслуговування, що підтверджує чи спростовує факт факт валідації (оплати) проїзду у відповідному транспортному засобі під час здійснення перевірки.
У разі нездійснення реєстрації (оплати) проїзду чи оплати багажу (безквитковий проїзд), в тому числі перевезення без квитка дитини віком від 7 до 16 років, пасажиру пропонується придбати штрафний квиток.
У разі відмови від придбання штрафного квитка та здійснення його оплати, контролер вживає всі необхідні заходи для притягнення такого пасажира до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 135 КУ “Про адміністративні правопорушення”.
Відмова у пред’явленні контролеру проїзних документів для контролю або спроба уникнути сплати штрафного квитка при неодноразовій вимозі контролера вважається злісною непокорою законному розпорядженню працівника транспорту, який здійснює контроль за перевезенням пасажирів і тягне за собою відповідальність, визначену статтею 185-9 КУ “Про адміністративні правопорушення”.
У які терміни потрібно оплатити постанову про накладення штрафу?
Відповідно до закону, постанова на штраф має бути сплачена не пізніше, ніж через п’ятнадцять днів з дня її вручення пасажиру.
Якщо не оплатити штраф вчасно, які будуть наслідки?
Відповідно до закону, якщо пасажир не сплатив штраф у встановлені терміни, відповідні матеріали направляються до органів державної виконавчої служби України. Як результат, примусове стягнення штрафу. Надалі з порушника буде стягнуто 200% від суми штрафу, а також 10% виконавчого збору. При примусовому стягненні виконавча служба України накладає арешт на банківські рахунки та заборону відчуження рухомого та нерухомого майна.
Як оскаржити постанову про накладення штрафу?
Пасажир може оскаржити штраф/постанову на штраф впродовж 10 днів з моменту отримання, якщо матиме підставу для скасування. Для цього, необхідно надіслати відповідну заяву на електронну пошту підприємства: trolli1897@gmail.com / або звернутися за номером телефону Viber +38 (067) 112 13 10/ чи особисто до служби контролю КП “ЧТУ” за адресою: вул. Комунальників, 12
Як пасажир може оплатити постанову про накладення штрафу?
Оплатити постанову про накладення штрафу можна в касах та платіжних терміналах будь-якого банку чи в застосунках мобільного банкінгу. Або ж безпосередньо в службі контролю КП “ЧТУ” за адресою: вул. Комунальників, 12.
Реквізити для оплати:
UA1189-9998-0314-0405-4200-0024-405
Код ЄДРПОУ: 37836095
Одержувач: м. Чернівці, ГУК/ЧернівецькаТГ/21081100
Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.податок)
Призначення платежу:оплата штрафу за безквитковий проїзд
Фото квитанції про оплату та постанови на штраф необхідно надіслати на номер телефону:
+380 67 112 13 10 (Viber) .
Пропозиції та скарги щодо роботи контролерів міського пасажирського транспорту ви можете надіслати до Служби контролю пасажирських перевезень КП “ЧТУ” за адресою:
вул. Комунальників, 12.,тел. +38 (067) 112 13 10. Також завжди можна звернутися на гарячу лінію КП “ЧТУ” за телефоном: +38 (050) 43 42 989.