Як зробити громадський транспорт Чернівців комфортним: обговорення у тролейбусі.

Як зробити громадський транспорт Чернівців комфортним: обговорення у тролейбусі.

Молодь та громадськість міста мали можливість поспілкуватися із заступниками Чернівецького міського голови Ігорем Крохмалем та Євгеном Маховіковим, а також виконувачем обов’язки начальника ЧТУ Андрієм Долгим.
✔️Проект «Гомін Чернівців» – це проект молодіжної організації «Центр молоді Чернівців». Сьогодні, у суботу, він відбувся у відреставрованому раритетному тролейбусі «Skoda». Адже говорили про проблеми та перспективи громадського транспорту у Чернівцях.
Тролейбус здійснив маршрут від Соборної площі, вулицею Героїв Майдану, проспектом Незалежності, вулицями Головною, Комарова і знову повернувся до центру міста.
Обговорення модерували Олександр Гуляєв, голова ГО “Центр молоді Чернівців” та Богдан Старик, заступник голови ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”. Зважаючи на карантинні обмеження, кількість учасників була не велика.
☑️Заступник міського голови Ігор Крохмаль озвучив головні тези: нова ера в історії ЧТУ буде, робота підприємства має бути прозорою, а всі скарги і зауваження пасажирів тепер розглядаються предметно, без формальних відписок.
-Тролейбусне управління має на меті придбати 50 нових тролейбусів і 40 автобусів, – сказав Ігор Драгушевич. – Адже майже 90 відсотків рухомого складу ЧТУ підлягає списанню. Але зараз працюємо з тим, що маємо. І насамперед хочемо відрегулювати графік руху тролейбусів, бо на це часто скаржаться пасажири. Тому важливо, аби в післяобідню пору на маршрутах міста кількість тролейбусів не зменшувалася. Але є питання щодо водіїв тролейбуса, їх не вистачає. Ми знаємо проблеми підприємства, не боїмося про них говорити. І чесно кажемо, що вирішуються вони не за місяць-два.
☑️Заступник міського голови Євген Маховіком розповів, яка робота вже пророблена щодо придбання нових тролейбусів та автобусів.
-Також основна умова, на яку ми першочергово звертаємо увагу – це доступність у нових тролейбусах та обладнання місць з валідаторами, – сказав Євген Сергійович.
У трохи більше як годинному спілкуванні зачепили фактично всі теми: окрема дорожня смуга для тролейбусів, оплата проїзду електронною карткою, ввічливе спілкування водіїв та кондукторів із пасажирами, як виглядатиме безготівкова оплата у чернівецьких тролейбусах, оновлення зупинок…
На зустрічі були присутні також представники ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист». Волонтер цієї організації Павло Проц розповів, як не просто йому, маломобільній людині, потрапити у тролейбус. Тому попросив керівництво міста звертати уваги на те, аби із зупинки можна було без перешкод заїхати у транспорт на візку, аби водії допомагали моломобільним пасажирам.
✅✅✅Заступники мера наголосили, що зараз йде посилена робота з розвитку комунального громадського транспорту. І головна умова – що ця робота має бути прозора і має бути спілкування з громадськістю.