Правила користування міським пасажирським транспортом

Стаття 135. КУпАП «Безквитковий проїзд»

Безквитковий проїзд пасажира, в тому числі проїзд без реєстрації або компостування проїзного документа, а так само провезення без квитка дитини віком від семи до шістнадцяти років:

в міському транспорті -тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості проїзду;

Рішення виконавчого

комітету міської ради

07.06.2022  № 300/18

ПРАВИЛА
користування міським пасажирським транспортом

у Чернівецькій міській територіальній громаді

Контролер – уповноважена перевізником особа, яка здійснює контроль за реєстрацією (оплатою) проїзду пасажира і багажу. Контролером може бути працівник перевізника або Оператора, який у договірному порядку надає перевізнику послуги з контролю оплати проїзду

Права Контролера:

– Перевіряти дотримання пасажирами обов’язку оплати проїзду, у зв’язку із чим вимагати від пасажира надання підтвердження валідації проїзду шляхом пред’явлення паперового квитка або шляхом використання валідатора контролера.

– У разі використання пасажиром пільгової персоніфікованої транспортної картки («Картка чернівчанина») здійснювати перевірку даних пасажира (його особи), який підтверджує право на відповідну пільгу.

–   Використовувати засоби відеофіксації під час проведення контролю.

Штраф – вид адміністративного стягнення за безквитковий (неоплачений, незареєстрований) проїзд пасажира, у тому числі проїзд без валідації проїзного документа

Право проїзду громадським міським пасажирським транспортом загального користування у Чернівецькій МТГ надає відповідним чином валідований електронний квиток або паперовий квиток для разового проїзду

У разі несправності (відсутності) валідатора чи відсутності у пасажира будь-якого носія електронного квитка він повинен оплатити проїзд у водія транспортного засобу. В такому разі пасажиру видається паперовий квиток для разового проїзду. Пасажир зобов’язаний зберігати паперовий квиток для разового проїзду до завершення поїздки

Відмова у пред’явленні контролеру проїзних документів для контролю або спроба пасажира у той чи інший спосіб уникнути оплати штрафного квитка при неодноразовій вимозі контролера чи водія оплатити проїзд чи багаж вважається злісною непокорою законному розпорядженню чи вимозі працівника транспорту, який здійснює контроль за перевезенням пасажирів і тягне за собою відповідальність, визначену статтею 185-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У такому випадку контролер звертається до органів Національної поліції для оформлення процесуальних документів і притягнення пасажира до визначеної законодавством України відповідальності

Обов’язки Пасажирів:

– Здійснювати реєстрацію (оплату) проїзду та багажу шляхом валідації електронного квитка або шляхом придбання паперового квитка для разового проїзду після входу до транспортного засобу, але не пізніше наступної зупинки.

– Дбайливо ставитись до майна перевізника та Оператора.

– Дотримуватись порядку та чистоти на зупинках громадського транспорту та у салонах транспортних засобів.

– Підійматись у транспортний засіб та сходити з нього після його повної зупинки. Право першочергового входу у транспортний засіб та виходу з нього мають вагітні жінки, особи з обмеженими фізичними можливостями, пасажири з дітьми дошкільного віку, особи похилого віку.

Завчасно, до моменту отримання транспортних послуг, придбати (отримати, встановити) носій електронного квитка та поповнити його транспортний ресурс.

Зберігати носій електронного квитка або паперовий квиток для разового проїзду до кінця поїздки і пред’явити його на вимогу контролерів. У разі втрати носія електронного квитка або його пошкодження до стану, який не дозволяє провести його перевірку, пасажир вважається таким, що не зареєстрував (оплатив) проїзд.

– Оплатити перевезення всіх одиниць багажу згідно з вимогами цих Правил.

– Після прибуття на кінцеву зупинку маршруту звільнити салон транспортного засобу.

– Не затримуватися біля дверей салону транспортного засобу та не загороджувати їх багажем.

– Розміщувати багаж так, щоб він не заважав вільному проходу пасажирів уздовж салону транспортного засобу та не блокував доступ до основних і аварійних виходів.

– Не заважати входу і виходу пасажирів, а також відчиненню і зачиненню дверей.

– Бути взаємо ввічливими, поступатися місцем особам з інвалідністю, громадянам похилого віку, пасажирам з дітьми та вагітним жінкам.

– Виконувати інші вимоги цих Правил.

Пасажиру забороняється:

-Відволікати увагу водія під час руху транспортного засобу.

– Перебувати в кабіні водія.

– Перевозити небезпечні речі, зокрема легкозаймисті, вибухонебезпечні, отруйні, їдкі речовини з різким запахом та наркотичні речовини і такі, що можуть забруднити транспортний засіб чи одяг пасажирів, колючі, ріжучі предмети без належної упаковки, вогнепальну зброю без чохлів та дозволів на носіння та зберігання, громіздкий багаж розміром більше 100 х 50 х 30 сантиметрів, або вагою понад 40 кг, речі довші за 190 см та діаметром більше 30 см (крім дитячих та інвалідних колясок, велосипедів та лиж).

– Перебувати в салоні транспортного засобу в нетверезому стані, курити, вмикати голосно музику, висовуватись з вікон.

– Заходити до салону транспортного засобу з відкритими напоями чи їжею.

– Порушувати громадський порядок.