Ігор Крохаль: «Ми послідовно наводимо лад у ЧТУ».

Ігор Крохаль: «Ми послідовно наводимо лад у ЧТУ».

У 2022 році місто планує оновити тролейбусний парк. Про це сьогодні під час прямого ефіру сказав заступник Чернівецького міського голови Ігор Крохмаль. Подаємо найважливіші  тези щодо роботи ЧТУ.

Про комунальний транспорт.

«На минулій сесії Чернівецької міської ради було прийнято «Програму покращення транспортного сполучення громадського транспорту міста». Вона дає  можливість придбати нашим тролейбусним управлінням комунальний транспорт. Адже ми всі розуміємо, як важливо покращити у місті якість перевезень. Пандемія дуже вплинула на розвиток транспортних перевезень. І перевізники, і комунальні підприємства працюють у режимі спеціальних перевезень і несуть збитки. Але разом з тим, ми пам’ятаємо ще недавні страйки, невдоволення приватних перевізників і бажання збільшити тариф.  Тому для міста  стратегічно важливо мати в комунальній власності свій транспорт  – автобуси».

 

Про те, що зараз робиться у ЧТУ.

«Технічне забезпечення ЧТУ – це сьогодні топ-тема. І саме на це завжди реагують чернівчани.  Хочу всіх запевнити, що ми чітко і  планомірно наводимо лад на цьому підприємстві. Комплексно працюємо по багатьох напрямках і по багатьох питаннях. Швидко все завершити не вдасться, в тому числі розпочатий аудит. Але ми працюємо щодня і результат чернівчани побачать вже швидко. Першочергово ми зробили детальний аналіз скарг, які надходять щодо роботи ЧТУ.

Ми також створили контрольну групу, яка фактично щодня  обстежує тролейбуси на маршрутах: як  обліковується готівка і як загалом обслуговуються пасажири».

 

Про нові тролейбуси.

«Потрібно закуповувати новий електротранспорт – це факт. Сьогодні у ЧТУ  ми маємо парк, який зношений практично на 90 відсотків. Середній вік тролейбуса – 21 рік. Мені не відоме місто в Україні, де ще б в такому стані були тролейбуси. Тому це проблема №1, яку ми маємо вирішити. Зараз ми активно працюємо з Європейським інвестиційним банком і Міністерством фінансів України, аби потрапили у другу чергу кредитування, ми висловили пропозицію придбати 50 нових тролейбусів. Вже маємо  позитивний висновок цього банку, є розуміння в Міністерстві фінансів. Міський голова, перебуваючи у відрядженні у Києві, мав зустрічі у міністерствах фінансів та інфраструктури. Наразі очікуємо ратифікацію угоди у стінах Верховної Ради і, за найоптимістичнішими прогнозами, до кінця цього року цей процес може розпочатися. У  2022році  ми оновимо наш тролейбусний парк».

 

Про електронний квиток.

«Ми будемо популяризувати електронний квиток для розрахунку за проїзд у  тролейбусах. Мій колега, заступник міського голови Євген Маховіков,  працює над запровадженням програми «Електронний квиток». Маємо  непогану співпрацю із фахівцями із Закарпаття, які показували відповідне приладдя, воно тестувалося. Аби навести порядок з обігом готівки,  нам її треба виключити і запровадити «Картку чернівчанина». Ми це зробимо і переведемо всю оплату у комунальному транспорті в електронний вигляд».